Sieci LAN

Projektowanie sieci LAN

Instalacja i projektowanie sieci LAN

Zależy Ci na szybkim, niezawodnym Internecie? Chcesz stworzyć sieć dla całego biurowca, domu, szkoły lub firmy? Skontaktuj się z nami – zajmujemy się instalacją i projektowaniem sieci LAN. Oferujemy zarówno tworzenie nowych sieci, jak i modernizacje sieci LAN w Trójmieście i całym województwie pomorskim.

Co zyskasz dzięki sieci LAN?

Sieć LAN (local area network) ma wiele korzyści, które na pewno docenisz, kiedy zaczniesz z niej korzystać. Do najważniejszych należą:

 • Skalowalność - w razie potrzeby można rozbudować sieć i podłączyć większą liczbę użytkowników bez dużego nakładu kosztów.
 • Nadmiarowość - podczas projektowania sieci LAN w Gdańsku, uwzględniamy większą liczbę łączy, niż jest to niezbędne do pracy sieci. Nie stracisz dostępu do Internetu, nawet jeśli dojdzie do awarii, dlatego nie musisz obawiać się np. przestoju w pracy. Zależy Ci, żeby instalacja była jak najtańsza? Na pewno uwzględnimy to w projekcie!
 • Wydajność - dobieramy przepustowość do potrzeb Klienta, aby zapewnić szybko i niezawodnie działający Internet.
 • Łatwe zarządzanie siecią - dokładny opis i dokumentacja ułatwiają konserwację i znajdowanie ewentualnych usterek.
 • Bezpieczeństwo - dbamy, żeby sprzęt sieciowy był niedostępny dla osób postronnych nie tylko fizycznie, ale też, jeśli chodzi o zmiany konfiguracji itp.

Tworzenie sieci LAN krok po kroku

Oferujemy montaż, konfigurację i projektowanie sieci LAN w pomorskim. W rozsądnej cenie wykonujemy wszystko, co jest konieczne, żeby zapewniać naszym Klientom dostęp do Internetu. Zajmujemy się instalacją okablowania, budową sieci bezprzewodowych, dobieraniem odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, konfiguracją serwerów i dostępu do Internetu, tworzeniem instalacji zasilającej, zabezpieczaniem urządzeń w sieci oraz kalkulacją kosztów, aby proponować naszym Klientom jak najbardziej ekonomiczne rozwiązania.

Projektowanie sieci LAN rozpoczynamy od oszacowania zapotrzebowania i określenia ilości potrzebnego sprzętu. Następnie przygotowujemy schemat instalacji, który przedstawiamy Klientowi do akceptacji. Kolejnym krokiem jest skompletowanie niezbędnego osprzętu – zawsze stawiamy tutaj na solidne rozwiązania w rozsądnej cenie. Następnie zajmujemy się montażem sieci LAN w Gdańsku i okolicach. Po instalacji nadchodzi czas na bardzo ważny etap prac: konfigurację, dzięki której sieć może prawidłowo działać. Tworzymy strukturę elementów pasywnych (okablowanie strukturalne, media transmisyjne itp.) oraz aktywnych (urządzenia do przesyłania, wzmacniania i modyfikowania danych). My zajmiemy się wszystkim krok po kroku, a Tobie pozostanie czekać na dostęp do szybkiego, mało awaryjnego Internetu.

Jakie sieci LAN tworzymy w pomorskim?

Dopasowujemy się do potrzeb Klienta zarówno, jeśli chodzi o wybór sprzętu, jak i dobór odpowiedniej topologii. Tworzymy różnego rodzaju sieci LAN w Trójmieście:

 • Topologia gwiazdy - awaria jednej stacji nie powoduje unieruchomienia całej sieci, duża elastyczność, łatwy monitoring, konserwacja i wykrywanie ewentualnych usterek.
 • Topologia gwiazdy rozszerzonej - połączenie zalet topologii gwiazdy z mniejszą długością przewodów.
 • Topologia magistrali - niski koszt, niewielka ilość kabli, brak konieczności stosowania switcha lub koncentratora, łatwa instalacja, awaria jednej stacji nie powoduje, że cała sieć zostaje unieruchomiona.
 • Topologia pierścienia - taka sieć LAN to przede wszystkim wysokie osiągi oraz możliwość zastosowania światłowodów.
 • Topologia hierarchiczna - jedne z największych zalet to łatwa rozbudowa i lokalizacja ewentualnych uszkodzeń.
 • Topologia siatki - konieczne jest wykonanie dużej ilości połączeń, ale za to sieć jest naprawdę niezawodna.

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabsze strony, dlatego projektując sieci LAN w pomorskim, zaczynamy od analizy potrzeb i priorytetów Klienta – kiedy się dogadamy, zabieramy się do pracy.

Modernizacja sieci LAN w Trójmieście

Jedną z zalet, które cenią nasi Klienci decydujący się na sieć LAN w pomorskim, jest możliwość łatwej rozbudowy i dostosowania instalacji np. do potrzeb rosnącej firmy. Obecna sieć przestała Ci wystarczać lub jest przestarzała? Skontaktuj się z nami – zajmujemy się nie tylko montażem, projektowaniem i konfiguracją, ale też modernizacjami!

W zakres naszej usługi wchodzi:

01

Projekt

02

Montaż

03

Konfiguracja

04

Serwis

ELMOS Mateusz Moskwa
ul. Pagórkowa 13
83-050 Lisewiec
NIP: 6040074203
REGON: 361377080

Biuro
ul. Gen. Józefa Wybickiego 67
83-050 Lublewo Gdańskie
Biuro
tel: +48 538 488 466
tel: +48 696 217 046

email: biuro@el-mos.pl